KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13326361
*
nr 1332 6361
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Akvarell, Michail Sjevarjov (f. 1958), Signerad, småbåtshamn, 54x37 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 20:15:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/6 15:46:11
1
400 kr
8/6 17:54:23
2
500 kr
8/6 18:21:53
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller michail sjevarjov småbåtshamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45
-
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14
*
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Läs mer om Michail Sjevarjov
nr 1332 6361
Michail Sjevarjov
(f. 1958), Sverige
Akvarell, Michail Sjevarjov (f. 1958), Signerad, småbåtshamn, 54x37 cm
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/6 15:46:11 | 1 | 400 kr |
8/6 17:54:23 | 2 | 500 kr |
8/6 18:21:53 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Michail Sjevarjov
Michail Sjevarjov, rysk-svensk bildkonstnär född 1958.Läs mer om Michail Sjevarjov
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller michail sjevarjov småbåtshamn svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 19:47 -
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:45 -
2043 Akvarell
Eva von Hanno (f. 1945), Norge. Lupiner. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:14